dcsimg Energia z odpadów - Ramboll Polska Sp. z o.o.
     
|
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Energia z odpadów

Pozyskiwanie energii w drodze przetwarzania odpadów to jeden z kamieni węgielnych każdego efektywnego systemu zarządzania odpadami oraz sposób na zabezpieczenie dostaw energii na przyszłość. Odpady są przetwarzane w przyjazną energię z korzyścią dla ludzi i środowiska.

 
 
 

Zakład energetycznego przetwarzania odpadów może oferować kilka produktów: energię elektryczną, ogrzewanie miejskie, parę technologiczną dla instalacji przemysłowych, odsoloną wodę morską, a nawet zasilanie miejskiego systemu chłodzenia. W ten sposób odpady, których nie sposób poddać ponownemu przetworzeniu w sposób opłacalny i przyjazny dla środowiska stają się wartościowym, lokalnym źródłem energii. W większości przypadków systemy przetwarzania odpadów na energię osiągają rezultaty lepsze niż przy wykorzystaniu innych metod, jeśli chodzi o tzw. ślad węglowy i inne formy wpływania na środowisko.

Światowej klasy usługi doradcze w zakresie pozyskiwania energii z odpadów 
Firma Ramboll to rozpoznawalny na świecie lider w zakresie usług doradczych związanych z pozyskiwaniem energii w drodze przetwarzania odpadów. Oferujemy wsparcie na każdym etapie projektu, od pomysłu do realizacji, udzielając rad opartych o ogromne doświadczenie zdobyte poprzez uczestnictwo w projektach tego typu na całym świecie.

Na przestrzeni lat odpowiadaliśmy za planowanie, projektowanie, przeprowadzanie przetargów, zarządzanie budową i odbiór ponad 70 obiektów przetwarzających odpady na energię oraz modernizację 28 dalszych obiektów tego rodzaju na całym świecie.
 
Jesteśmy obecnie zaangażowani w 35 projektów związanych z pozyskiwaniem energii z odpadów na różnych etapach realizacji oraz w końcową kontrolę dużej liczby obiektów, w których powstawaniu uczestniczyliśmy.

Wyjątkowe możliwości pozyskiwania energii z odpadów
Dysponujemy wiedzą fachową i doświadczeniem pozwalającym najlepiej zaplanować, zlecić i zarządzać realizacją projektów związanych z pozyskiwaniem energii z odpadów. Nasze wyjątkowe możliwości obejmują także wiedzę techniczną na temat elektrycznego i mechanicznego wyposażenia obiektów tego typu.
 
Dysponujemy 60 dedykowanymi kierownikami projektów związanych z pozyskiwaniem energii w drodze przetwarzania odpadów i specjalistów, których dogłębna wiedza obejmuje procesy, technologie i dostawców rozwiązań niezbędnych do działania zakładów. Dodatkowo dysponujemy 100-osobowym personelem pracującym nad pozostałymi aspektami projektów związanych z pozyskiwaniem energii z odpadów, takich jak prace budowlane, planowanie w zakresie odpadów i energii, miejskie sieci grzewcze, ochrona środowiska i kontakty z władzami.

Połączenie wiedzy fachowej i doświadczenia gwarantuje, że dostarczamy natychmiastowo skuteczne usługi doradcze i wsparcie na każdym etapie projektu.

Kontakt

Nils Christian Holm
Nils Christian Holm
Director of Global Energy from Waste Division
Tel.:+45 5161 8648
E-mail:nch@ramboll.com
Jacek Czerwonka, Prezes Zarządu
Jacek Czerwonka
Prezes Zarządu Ramboll Polska
Tel.:+48 22 631 05 50
E-mail:jacz@ramboll.com
Andrzej Ziolo
Andrzej Zioło
Senior Project Manager and Business Developer Waste-to-Energy
E-mail:anzio@ramboll.com