dcsimg Polska Nagroda Innowacyjności 2017 dla Ramboll Polska - Ramboll Polska Sp. z o.o.
    
|
Jacek Czerwonka
7 listopada 2017

Polska Nagroda Innowacyjności 2017 dla Ramboll Polska

Podczas V Kongresu Przedsiębiorczości Lubuskie 2017 Ramboll Polska został uhonorowany Polską Nagrodą Innowacyjności 2017.

 

Podczas trwającego w dniach 26-27 października br. V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości Lubuskie 2017 w Zielonej Górze, zorganizowanego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości, Ramboll Polska znalazł się wśród podmiotów uhonorowanych Polską Nagrodą Innowacyjności 2017.

Nagroda ta jest przyznawana przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję Biznes Plus w Gazecie Wyborczej najbardziej innowacyjnym oraz kreatywnym uczelniom, instytutom, firmom i instytucjom działającym w Polsce, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

Ramboll Polska, wcześniej pod nazwą Elsamprojekt Polska, od blisko 30 lat działa na rynku doradztwa inżynierskiego dla energetyki. W tym czasie uczestniczyliśmy jako konsultant i doradca techniczny w szeregu przedsięwzięć, których realizacja znacząco przyczyniła się do wzrostu efektywności i proekologiczności polskiej energetyki. Braliśmy udział w projektach wdrażających w Polsce nowe i innowacyjne technologie w elektrowniach i elektrociepłowniach.

Z naszym udziałem zrealizowane zostały między innymi:
    - pierwsze węglowe bloki fluidalne (Turów, Czechowice);
    - pierwsze elektrociepłownie gazowo-parowe  (Lublin Wrotków, Rzeszów);
    - pierwsza elektrociepłownia z kotłami fluidalnymi realizowana w formule project finance (EC Elcho);
    - pierwsza duża komercyjna instalacja energetyczna wykorzystująca biomasę (EC Ostrołęka „A”);
    - pierwszy duży komercyjny akumulator ciepła (EC Siekierki);
    - pierwsza instalacja odzysku ciepła z kondensacji pary wodnej w spalinach z kotła biomasowego
      (EC Białystok);
    - pierwsza komercyjna lądowa farma wiatrowa (FW Zagórze).

Świadcząc usługi w zmieniających się warunkach rynkowych i legislacyjnych, staramy się łączyć dążenie do podwyższenia efektywności energetycznej i finansowej przedsięwzięć z troską o środowisko naturalne, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Doradzamy polskim producentom energii przy dostosowaniu istniejących mocy wytwórczych do systematycznie rosnących wymagań w zakresie oddziaływania na środowisko, a także przy wyborze rozwiązań i technologii nowych mocy. Oprócz sprawdzonych i uznanych technologii, w naszych opracowaniach bierzemy pod uwagę także najnowsze innowacyjne rozwiązania mogące stanowić alternatywę lub uzupełnienie dla energetyki konwencjonalnej, w tym m.in. RDF jako paliwo, spalanie w technologii Oxy-fuel, zagadnienia sekwestracji CO2 itp.

Przyznana nagroda stanowi wyraz uznania, a zarazem jest znakomitym podsumowaniem dotychczasowej działalności Ramboll Polska i roli spółki w rozwoju polskiej energetyki.

Podczas uroczystej gali 26 października br. nagrodę w imieniu Ramboll Polska odebrał Prezes Zarządu Jacek Czerwonka, który wziął także udział w panelu dyskusyjnym „Energetyka w dobie XXI wieku. Wpływ na klimat i gospodarkę”, na którym omawiano między innymi efektywne zarządzanie przesyłem energii, mądre inwestowanie w energetykę, przyszłość polskiej energetyki jądrowej, paliwa mogące stanowić alternatywę dla węgla w perspektywie do roku 2030, a także innowacje w dziedzinie energetyki.

Na zdjęciu poniżej: Jacek Czerwonka, Prezes Zarządu Ramboll Polska (po lewej), podczas panelu dyskusyjnego „Energetyka w dobie XXI wieku” na V Kongresie Przedsiębiorczości Lubuskie 2017. (Źródło: Portal Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego http://lubuskie.pl)

Jacek Czerwonka na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości Lubuskie 2017

Kontakt

Jacek Czerwonka, Prezes Zarządu
Jacek Czerwonka
Prezes Zarządu Ramboll Polska
Tel.:+48 22 631 05 50
E-mail:jacz@ramboll.com
Wiktor Kozłowski, Dyrektor Techniczny Ramboll Polska
Wiktor Kozłowski
Dyrektor Techniczny Ramboll Polska
Tel.:+48 22 631 05 50
E-mail:wik@ramboll.com