dcsimg Nowy prezes zarządu Ramboll Polska - Ramboll Polska Sp. z o.o.
    
|
Jacek Czerwonka
2 lutego 2017

Nowy prezes zarządu Ramboll Polska

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży energetycznej Jacek Czerwonka jest znakomicie przygotowany do zarządzania działalnością doradczą Ramboll w Polsce.

 

W połowie stycznia br. na stanowisko prezesa zarządu Ramboll Polska Sp. z o.o. powołany został Jacek Czerwonka.

Jacek Czerwonka jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Ponadto ukończył studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Managerów i Rotterdam School of Management.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej Jacek Czerwonka był m.in. dyrektorem Segmentu Energetyka w Polimeksie Mostostalu, a po jego przekształceniu w niezależną spółkę Polimex Energetyka objął stanowisko prezesa. Pełnił także funkcję wiceprezesa spółki Polimex-Mostostal. Wcześniej przez 19 lat pracował w ABB/Alstom Power w Polsce, pod koniec tego okresu na stanowisku Dyrektora Zakładu Systemów Ochrony Środowiska.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży energetycznej Jacek Czerwonka jest znakomicie przygotowany do zarządzania działalnością Ramboll w Polsce. Będzie kierował zespołem Ramboll w Warszawie, świadczącym usługi doradcze na potrzeby znaczących przedsięwzięć energetycznych w kraju i za granicą. Jacek Czerwonka zastąpił dotychczasowego prezesa Ramboll Polska, Krzysztofa Jaworskiego.

- Polski rynek charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem wzrostu w Europie, dużymi inwestycjami w odnowienie mocy energetycznych oraz rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w jego rozwoju oferując profesjonalne usługi doradcze Ramboll na polskim rynku - mówi Jacek Czerwonka.

Kontakt

Jacek Czerwonka, Prezes Zarządu
Jacek Czerwonka
Prezes Zarządu Ramboll Polska
Tel.:+48 22 631 05 50
E-mail:jacz@ramboll.com
Wiktor Kozłowski, Dyrektor Techniczny Ramboll Polska
Wiktor Kozłowski
Dyrektor Techniczny Ramboll Polska
Tel.:+48 22 631 05 50
E-mail:wik@ramboll.com